ABD Başkanını Seçiyor: Biden, Georgia’dan Sonra Pennsylvania’da da Öne Geçti

ABD seçimlerinde kritik öneme sahip eyaletlerden biri olan Gürcistan'da sonuçların birbirine çok yakın olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger, yeniden sayım yapılacağını belirtti. Demokrat aday Joe Biden, oyların yüzde 98'inde rakibi Trump'a karşı birkaç bin oyla yarışı yönetiyor. Raffensperger, basın toplantısında duygusallığın her iki tarafta da hüküm sürdüğünü belirterek, 16 seçmeli delegenin bulunduğu devletin ülke genelinde seçim sonuçlarında önemli bir yere sahip olduğunu ve sonucun açıklanmasının zaman alabileceğini belirtti. Yetkili ayrıca oy sayımı sırasında tüm partilerin temsilcilerinin hazır bulunduğunu belirtti.

Demokratların cumhurbaşkanı adayı Joe Biden, Pennsylvania eyaletinde oyların yüzde 95'inin sayılmasıyla Cumhuriyetçi aday Donald Trump'a karşı 5.587 oyla öne geçti. 3 milyon 295 bin 304 oyla toplam oyların yüzde 49,4'ünü aldı.

Rakibi Trump ise 3 milyon 289 bin 717 oyla yüzde 49,4 oy aldı.

Trump'ın başından beri liderlik ettiği Gürcistan'da Joe Biden çok az oyla öne çıktı. geçti. Gürcistan'da anketlerin yüzde 99'u açıldı. Oy sayımı devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) 59. cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçları hala belirsizken, Savunma Bakanı Mark Esper'in görevinden istifa etmeye hazırlandığı iddia edildi. Donald Trump ile arası pek iyi olmayan ve seçimden sonra görevden alınacağı neredeyse kesin kabul edilen Bakan Esper'in istifa mektubu hazırladığı iddia edildi. Georgia'dan sonra Michigan'a eli boş döndü.

Hakim, "seçimlerde usulsüzlük" iddialarının yeterli delil oluşturmadığına karar verdi.

ABD başkanlık seçimlerinde oy sayımı devam ederken, Demokrat aday Joe Biden, Amerikan tarihinin en çok oy alan başkan adayı oldu. 1900'den bu yana en yüksek katılımın olduğu 59. cumhurbaşkanlığı seçiminde, ilk tespitlere göre 150 milyondan fazla oy kullanıldı. AP haber ajansına göre, Demokrat aday Joe Biden 71 milyondan fazla oyla Amerikan tarihinin en çok oy alan başkan adayı oldu ve eski başkan Barack Obama'nın rekorunu yükseltti.

Obama, 2008 seçimlerinde aldığı 69,4 milyon oyla rekor kırdı. Obama'nın rekorunu kırması beklenen ABD Başkanı Donald Trump, 68.1 milyon oya ulaştı.

ABD'nin 59. cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki belirsizlik ve posta oylarıyla ilgili tartışmalar birçok eyalette protestolara neden oldu. Doğru oy sayımı talebiyle Portland, Oregon'da iki ayrı yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe katılan bir gösterici banjo aletini ve Zastava M70 silahını taşıdı.

ABD'de 3 Kasım'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra geçen oy sayma süreci devam ediyor.

Şimdiye kadar sayılan oylarda Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden 71 milyon 748 bin oy alırken, Cumhuriyetçi Parti başkan adayı ve ABD Başkanı Donald Trump 68 milyon 109 bin oy aldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle yapılan Kongre seçimlerinde Demokratlar Senato'da çoğunluk elde etme hedefine ulaşmada yetersiz kalırken; Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kazanmasına rağmen beklediği mavi dalga amacına ulaşmadı. 100 sandalyeli Senato'nun 35 üyesini belirleyecek seçimin geçici sonuçlarına göre Senato'da Cumhuriyetçiler 48, Demokratlar 48 sandalyeye sahip.

İki parti, son Senato'da çoğunluğu elde etmek için kalan 4 sandalyeyi kazanmayı hedefliyor.

Kuzey Carolina ve Alaska eyaletlerinde birer sandalye ve Georgia eyaletinde iki sandalye için yapılan seçimlerin sonuçları henüz belli değil.

Cumhuriyetçi adaylar Kuzey Carolina ve Alaska'da küçük bir farkla yarışacak. önde giderken; Gürcistan eyaletinde bir Cumhuriyetçi ve bir Demokrat aday başı çekiyor gibi görünüyor.

Senato seçimleri bu şekilde sonuçlanırsa Cumhuriyetçiler Senato'da 51 sandalyeye ulaşacak ve çoğunluğunu 6 yıl koruyacak. Trump'ın ekibi devam ederken, Trump'ın ekibi, yarışın küçük farklarla devam ettiği Nevada'da sayım için dava açacağını duyurdu.

Trump'ın ekibi, Michigan, Wisconsin ve Pennsylvania'daki seçimleri mahkemeye vermeye hazırlandıklarını söyledi. Oy oranları değişmezse, Joe Biden 270 delege toplayarak Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı olarak liderlik edebilecek.

Seçim Koleji için Joe Biden'ın 270 delegesi varken rakibi Donald Trump 268 delege ile kalıyor.

Pennsylvania (20 delege):Oyların yüzdesi. 89 tanesi sayıldı; Trump yüzde 50,7, Biden yüzde 48,1

Gürcistan (16 delege):Sayılan oyların yüzde 95'i; Trump yüzde 49,7, Biden yüzde 49,1

Kuzey Carolina (15 delege):Sayılan oyların yüzde 95'i; Trump yüzde 50.1, Biden yüzde 48.7

Arizona (11 delege):Sayılan oyların yüzde 86'sı; Biden yüzde 50,7, Trump yüzde 47,9

Wisconsin (10 delege):Sayılan oyların yüzde 99'u; Biden yüzde 49,4, Trump yüzde 48,8

Nevada (6 delege):Sayılan oyların yüzde 86'sı; Biden yüzde 49,3, Trump yüzde 48,7

Alaska (3 delege):Sayılan oyların yüzde 56'sı; Trump yüzde 62,9, Biden yüzde 33

ABD başkanlık seçimlerinin kritik eyaletlerinden Michigan'da oyların yüzde 98'i sayıldı. Joe Biden'in 16 delege ile eyaleti kazandığı belirtildi. Bu aşamadan sonra Biden'in Nevada veya Pennsylvania'daki zaferi, başkanlık yarışında liderlik yapacağı anlamına gelecektir.

Cumhuriyetçi aday Başkan Donald Trump, Twitter hesabında "Michigan'ı kazandığımızı duyuruyoruz" dedi Trump:Pennsylvania, Georgia ve Kuzey Carolina'da yasal gözlemcilere izin vermeyen BÜYÜK bir Trump zaferi ilan ettik. Buna ek olarak, çok fazla rapor edilen çok sayıda değersiz oy varsa, şimdi Michigan'da zaferi duyuruyoruz … ”Donald Trump'ın ekibi, Wisconsin'de yeniden sayım isteyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada eyalette pek çok bölgede oy sayımında usulsüzlük olduğu iddia edildi. Trump ekibinin oy sayımlarına itiraz edeceklerini açıkladığı bir başka eyalet de Michigan'dı. Son olarak, Donald Trump'ın kampanya ekibi, Pennsylvania'da kritik eyaletlerde devam eden oy sayımını durdurmaya itiraz ettiklerini açıkladı. Pennsylvania'da Trump ekibi, Demokrat Parti yetkililerini, "gözlemcilerimizin işlerini yapmalarına izin vermediklerini" belirterek gözlemcileri oy sayımından uzak durmaya zorlamakla suçladı. Demokrat aday Joe Biden Wisconsin eyaletini kazandı. Wisconsin'de 10 delege var. ABD'de "değişken eyaletler" olarak tanımlanan ve sonucu belirleyecek olan Michigan, Pensilvanya, Kuzey Carolina ve Georgia'da oy sayma işlemleri devam etmektedir.

Trump Pennsylvania, Kuzey Carolina ve Georgia'da başı çekerken, Wisconsin'de Biden önde. Donald Trump, Montana eyaletinde 3 delege ile oyların yüzde 49,5'ini kazandı. Hawaii'de 4 delege ile Joe Biden kazanan oldu.

Joe Biden, ABD'nin Kanada sınırındaki en kuzeydoğu eyaleti olan Maine eyaletinde kazanan oldu.

ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat aday Joe Biden kritik eyaletlerden Arizona'yı kazandı. Trump, 2016 seçimlerinde en önemli eyaletlerden biri olan Arizona eyaletini kazandı. ABD'de oyların sayımı devam ederken, tüm seçim merkezlerinde oy verme işlemleri saat 09.00'da sona erdi. Son olarak, Alaska'nın Aleut Adaları'nda sandıklar kapatıldı. Daha önce, Alaska, Hawaii ve ülkenin batı kıyılarında oylama sona ermişti. ABD'deki bölgeler farklı zaman dilimlerinde olduğu için sandıklar da farklı zamanlarda kapanıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok seçmen daha önce seçim merkezlerinde ya mektupla oy kullandı ya da oy kullandı. Başkan Donald Trump, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önemli eyaletlerden biri olan Teksas'ta seçimi kazandı. Associated Press'in saydığı ilk oylara ve seçmen anketine göre Trump, Teksas'ta 38 seçim komitesi üyesi kazandı. Trump'ın Teksas'taki seçimi kazanması bekleniyordu. ABD başkanlık seçimlerindeki resmi olmayan sonuçlara göre, Donald Trump kritik Florida eyaletinde kazandı. Florida, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında oy oranlarının dalgalandığı 'hareketli' eyaletlerden biri olarak gösterildi.

ABD'de yapılan 59. cumhurbaşkanlığı seçiminde Demokrat Joe Biden Vermont'u ve Cumhuriyetçi Donald Trump Kentucky eyaletini kazandı.

AP haber ajansının yayınladığı resmi olmayan sonuçlara göre ABD Başkanı Trump, Kentucky'de yüzde 53,7 oy aldı. Oy sayımının devam ettiği eyalette yüzde 53,7'ye ulaşan Trump, Biden'in yüzde 44,8'ini alarak seçimleri kazandı ve Vermont'ta yüzde 37,3 olan Biden yüzde 62,7'ye ulaştı. Trump'ı geride bırakarak eyalette başı çeken isim oldu. Bu sonuçla Trump'ın Kentucky'de 8, Vermont'ta Biden'da 3 delegesi vardı.

ABD'de 59. başkanlık seçimlerini Batı Virginia eyaletinde Cumhuriyetçi Donald Trump ve Virginia eyaletinde Demokrat Joe Biden kazandı.

AP haber ajansının yayınladığı resim Seçim sonuçlarına göre ABD Başkanı Trump, rakibi Biden'i Batı Virginia eyaletinde yendi. Trump, 2016 yılında West Virginia eyaletinde rakibi Hillary Clinton'ı yendi. Batı Virginia'yı kazanan son Demokrat 1996'da Bill Clinton'dı.

Virginia eyaletinde, Demokrat cumhurbaşkanı adayı Joe Biden seçimi kazandı. 2016'da Demokrat aday Hillary Clinton Virginia'da kazandı.

Trump, Batı Virginia'da 5 delege kazandı ve Biden'ın Virginia'da 13 delegesi vardı.

ABD'deki 59. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçi Donald Trump Mississippi'yi ve Demokrat Joe Biden Massachusetts eyaletini kazandı.

AP haber ajansının resmi olmayan sonuçlarına göre ABD Başkanı Trump, Mississippi'de oyların çoğunu kazandı.

Oy sayımının devam ettiği eyalette Trump, Demokrat rakibi Biden'i geride bırakarak oyların çoğunluğunu ve 6 delegeyi elde etti. Öte yandan Biden, Massachusetts eyaletinde oyların çoğunluğunu kazandı ve eyalette 11 delege kazandı. Ve Biden toplamda 28 delegeye ulaştı.

ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde, Alabama'da Cumhuriyetçi Donald Trump ve Delaware ve Illinois eyaletlerinde Demokrat Joe Biden.

Associated Press (AP) haber ajansı tarafından yayınlanan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre ABD Başkanı Trump, rakibi Biden'ı Alabama eyaletinde mağlup etti. Trump, 2016 başkanlık seçimlerinde rakibi Hillary Clinton'ı Alabama eyaletinde yendi. Öte yandan Delaware ve Illinois eyaletlerinde Demokrat cumhurbaşkanı adayı Joe Biden seçimi kazandı. Demokrat aday Hillary Clinton 2016'da her iki eyaleti de kazandı.

Trump, Alabama'da 9 delege kazandı, Biden'ın Delaware'de 3 ve Illinois'de 20 delege vardı.

ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump, ABD'de yapılan 59. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Güney Carolina ve Oklahoma eyaletlerinde kazandı. . Associated Press (AP) haber ajansı tarafından yayınlanan ilk resmi olmayan sonuçlara göre Trump, bu eyaletlerde Demokrat aday Joe Biden'ı geride bıraktı. Bu sonuçla Trump'ın Güney Carolina'da 9 ve Oklahoma'da 7 delegesi vardı. ABD'de 59. başkanlık seçiminde Tennessee'de Cumhuriyetçi Donald Trump ve New Jersey'de Demokrat Joe Biden kazandı.

AP haber ajansının yayınladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre ABD Başkanı Trump, rakibi Biden'ı Tennessee'de yendi.

Trump, Tennessee'de 11 delege kazandı.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey eyaletinde, seçimi Demokrat cumhurbaşkanı adayı Joe Biden kazandı ve evinde 14 delege aldı.

ABD'de 59. cumhurbaşkanlığı seçiminde ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump, Indiana'da Demokrat aday Joe Biden'i Maryland'de kazandı. AP haber ajansı tarafından yayınlanan ilk resmi olmayan sonuçlara göre Trump, Indiana'da Demokrat rakibi Joe Biden'ı geride bıraktı. Biden, Maryland eyaletinde oyların çoğunu alarak başı çekti. Bu sonuçla Trump, Indiana'da 11 delege kazanırken, Biden'ın Maryland'de 10 delegesi vardı.

ABD'de Cumhuriyetçi Donald Trump, 59. başkanlık seçimlerinde Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini kazandı. AP haber ajansı tarafından yayınlanan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Trump, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana'da Biden'ı geride bıraktı.

Trump 22 delege kazandı – 3'ü Güney Dakota'da, 3'ü Kuzey Dakota'da, 3'ü Wyoming'de, 5'i Nebraska'da ve 8'i Louisiana'da.

ABD'nin 59. başkanlık seçimlerinde Demokrat Joe Biden, York eyaletinde New He kazandı.

AP haber ajansının yayınladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Demokrat aday Biden, New York eyaletinde rakibi Cumhuriyetçi adayı Donald Trump'ı geride bıraktı.

Biden, New York'ta 29 delege kazandı.

ABD '59. başkanlık seçimlerinde Demokrat Joe Biden Connecticut ve Colorado eyaletlerini ve başkent Washington DC'yi, Cumhuriyetçi Donald Trump ise Arkansas eyaletini kazandı.

AP haber ajansının yayınladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Biden, Connecticut ve Colorado eyaletlerinde ve başkent Washington DC'de rakip. Trump'ı yendi.

2016 başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton, her iki eyalette ve Washington'da Trump'a karşı kazandı.

Washington DC, bir eyalet olmadığı için Kongre seçimlerine katılmadığı halde başkanlık seçimlerine katılıyor.

Öte yandan, Arkansas eyaletinde seçimi Trump kazandı.

Biden Connecticut'ta 7, Colorado'da 9, Washington DC'de 3 delege kazanırken, Trump'ın Arkansas'ta 6 delegesi vardı.

ABD'de 59. Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Donald Trump, Kansas ve Missouri eyaletlerini kazandı. Associated Press (AP) haber ajansı tarafından yayınlanan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, Trump, Kansas ve Missouri eyaletlerinde rakibi Demokrat Joe Biden'ı geride bıraktı.

Trump, Kansas'ta 6, Missouri'de 10 delege kazandı.

ABD'de 59. cumhurbaşkanlığı seçimlerini Washington eyaletinde Demokrat aday Joe Biden ve Utah'ta Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı. AP haber ajansının yayınladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Biden, Washington'da ABD Başkanı Trump'ı geride bıraktı.

Biden, Washington'da 12 delege kazandı.

Trump, Utah eyaletini aldı ve evine 6 delege aldı.

Demokrat aday Joe Biden, ABD'de yapılan 59. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Rhode Island, Oregon, New Mexico ve New Hampshire eyaletlerini kazandı. AP haber ajansının yayınladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Biden, bu eyaletlerde Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ı geride bıraktı.

Bu sonuçla, Biden, New Hampshire ve Rhode Island 4'ün her biri, New Mexico 5 ve Oregon. ABD, Kaliforniya'da yapılan 59. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, en çok delege bulunan eyalet, Demokratların cumhurbaşkanı adayı Joe Biden başı çekti. AP haber ajansı tarafından yayınlanan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Biden, Kaliforniya'da rakibi Donald Trump'ı geride bıraktı. Bu şekilde, Biden hanesi için 55 delege kaydetti.

ABD başkanlık seçimlerinde 270 delegeye ulaşan isim, 538 delegenin yarısından fazlası başkanlık seçimini kazanır.

Bunlara da Göz Atın

İzmit escort Orospu Numaralarını bulun

İzmit escort Orospu Numaralarını bulun Boş yere vaatler veren bir bayan escort değilim olmadım ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

avcılar escortavrupa yakası escortbeylikdüzü escortşirinevler escortpendik escortporno izleistanbul escortizmit eskortantalya eskortantalya eskortmecidiyeköy escortbursa escortbetturkeyhalkalı escortescortromabet güvenilir mibursa escortescort istanbulbetvino şikayetbeylikdüzü escortmecidiyeköy escortsex hikayemilanobet casinoataköy escortistanbul escortroketbetroketbet güncel girisroketbet giris yaproketbet bahis