Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip İçerik Platformları Açıklandı: BluTV Zirvede

Türkiye'de hizmet veren video streaming platformunun kullanım detayları açıklandı. 2020'nin son çeyreğini kapsayan araştırma, BluTV'nin pazar payının yüzde 44'e ulaştığını ortaya koyuyor. Netflix ve Amazon Prime Video da kullanıcı kazanırken, diğer yayın platformları yüzde 4 kaybetti.

Bir video streaming hizmetini bir araya getirerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen justwatch kullanıcıları, Türkiye'ye ilgi gösteren yeni araştırmalara online bir platform oluşturdu. Bu çalışma, 2020'nin son çeyreğini kapsıyor, Türkiye'nin en popüler BLUTV platformları olduğunu ortaya koydu. Şirket, daha önce yaptığı bir ankette de benzer bir sonuca ulaştı, blutv'nün pazar payının yüzde 43'ünü açıkladı.

Ülkemizde justwatch Türkiye Araştırmasına göre kullanıcılar, 2020. Son çeyrekte BLUTV, Netflix ve Amazon Prime videolarına ilgi göstermeye devam ettiler. Ancak bu üç dev dışındaki video yayın platformları son çeyrekte kullanıcı kaybetti. Doğrudan rakamlara yansıyan bu durum, kullanıcının daha kaliteli içerik arayışında olduğunun açık bir göstergesidir.

BluTV, alanında en popüler olmaya devam ediyor

Araştırmaya göre son çeyreğin en çok tercih edilen video yayın platformu, yerli dizi ve film platformu olarak hizmet veriyor. BluTV idi. Dünya çapında hizmet veren Netflix, pazar payının yüzde 44'üne sahip olan BluTV'yi takip etti. Netflix'in 2020'nin son çeyreğinde pazar payı yüzde 25 olarak açıklanırken, Amazon Prime Video yüzde 18 pazar payı ile çıktı.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank hikayesi dizi oluyor; ilk detaylar belli oldu

Türkiye'de son yılların en büyük sahtekarlıklarından biri Bangor Ranch hikayesi dizisine dönüştü. Diziden ilk detaylar ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now